fi ee eng ru 
 

 Alates 01.07.2019 jõustus Tubakaseaduse muudatus, mis keelab tubaka ja tubakaga seonduvate toodete e-müügi Eesti Vabariigis. Seoses sellega oleme sunnitud selle lehe peagi sulgema. Teadmiseks veel nii palju, et Eestisse ei ole enam lubatud tellida neid tooteid väljaspoolt riiki.

Universaal-Universumisse jõudis esimene vesipiip aastal 1997 ja sellest alates uueneb ja muutub valik pidevalt. Parema ülevaate saamiseks tulge vesipiipe ise kauplustesse vaatama. Kaupluste aadressid leiate http://eksootika.ee/ee/hulgimuuk. Kui Teil pole võimalik kauplusesse tulla, siis tellige omale vesipiip meie e-poest. Kauba saadame kohale kulleri või postiga. Kõigile e-poest tellitud toodetele kehtib 14-päevane tagastamistähtaeg. Puuduste esinemisel on Teil õigus pretensioon esitada kahe aasta jooksul.

Lisaks meie kauplustele Tartus, Tallinnas, Pärnus ja Rakveres on võimalik edasimüüjate kaudu vesipiipe ja tubakat osta ka nt Tartus, Pärnus, Paides, Sauel, Saaremaal, Põlvas ja Võrus.

Väljavõte Tubakaseadusest:

§ 28. Meetmed alaealisele kohaldatava keelu tagamiseks:
(1) Alaealisel on keelatud omandada, omada ja vallata tubakatoodet, tubakatoote tarvitamiseks mõeldud toodet, tubakatootega sarnaselt kasutatavat toodet või selle osiseid.
(2) Alaealisele on keelatud müüa ja müügiks pakkuda tubakatoodet, tubakatoote tarvitamiseks mõeldud toodet, tubakatoote kujuga sarnanevat toodet, tubakatootega sarnaselt kasutatavat toodet või selle osiseid. Selle keelu järgimiseks on müüjal õigus nõuda ostjalt tema isikut tõendava dokumendi esitamist ning keelduda eelmises lauses loetletud toodete müümisest, kui dokumenti ei esitata.
(3) Täisealine ei tohi alaealisele tubakatoodet, tubakatoote tarvitamiseks mõeldud toodet, tubakatootega sarnaselt kasutatavat toodet või selle osiseid osta, pakkuda ega üle anda.
(4) Alaealist on keelatud rakendada töödel, mis on seotud tubakatoote, tubakatoote tarvitamiseks mõeldud toote, tubakatootega sarnaselt kasutatava toote või selle osiste käitlemisega.

Mis tähendab, et keelatud on ka kõikide tarvikute müük, mida saaks kasutada tubaka suitsetamiseks.

Kvaliteet ja garantii

Vesipiibud on kõik väga hea kvaliteediga ning neile kehtib ostutšeki esitamisel VÕS §-s 218 lg 2 sätestatud 2-aastane pretensiooni esitamise tähtaeg. Kauba mittesobivuse korral on Teil võimalik see 14 päeva jooksul tagastada. Täpsema info tarbija õiguste ja müüja kohustuste kohta leiate siit.

  Instagram