fi ee eng ru 

Ajalugu

Vesipiip ehk sheesha (Egiptus) või narghile (Türgi, Liibanon) leiutati juba sajandeid tagasi Indias, kust see levis Iraani ning sealt edasi teistesse araabiamaadesse. Sellise kuju, nagu seda tänapäeval näha võib, võtsid kasutusele türklased ja nii on see püsinud juba mitusada aastat.

Oleme suurimad vesipiipude maaletoojad Eestis aastast 1997. Alates 2003. aastast esindame Egiptuse suurimat ning tuntuimat tubakatootjat Nakhla Tobacco.

2007. aastal alustasime koostööd Saksamaa suurima vesipiibutootjaga Aladin, kes on tuntud piipude eriti kõrge kvaliteedi ja vastupidavuse poolest. http://www.aladin-shisha.de

2009. aastal lisandus koostööpartnerite nimekirja Hiina modernsete piipude tootja Mitsuba.

        


KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Mida sisaldab Nakhla Tobacco vesipiibutubakas?


30% tubakat ja 70% maitsestatud glükoosisiirupit.

Kas see on lubatud alaealistele?
Kuna tegu on siiski tubakaga, siis kehtib selle kohta ka tubakaseadus. Tubakatoodete müük on keelatud alla 18-aastastele isikutele.

Kas see on tervisele kahjulik ning tekitab sõltuvust?
On juba ammu kindlaks tehtud, et suitsetamine on tervisele kahjulik. Vesipiibutubakas ei sisalda tõrva kuid nikotiin on selles siiski olemas, tekitades pikemaajalisel tarbimisel füüsilist sõltuvust.

Miks on tubakas Eestis kallim kui Egiptuses?
Egiptuses ei ole tubakaaktsiisi, Eestis on see 55.79 eurot 1kg kohta ( 3.35 eurot koos käibemaksuga 50g paki kohta). See tubakas, mida müüakse Egiptuse turul, on erinev eksporditavast tootest, sisaldades kõigest 30–40g suitsetamissegu 50g asemel. Tootja nõudel paigaldatakse aktsiisimärk ning hoiatussilt pakile tehases, mis omakorda lisab hinda. Maksuvabalt tohib üle riigipiiri tuua 250g tubakat, seega 5 pakki. Ostes tubakat käest-kätte, võite saada ka võltsingut, mida toodetakse Türgis. Sellel on olemas küll aroom, kuid puudub õige maitse.

Miks on vesipiibutubakas Eestis kallim kui mitmetes välisriikides?

Eestis on tubakaaktsiis viidud kooskõlla EU normiga, mis alates 01.01.2010 on 55.79 eurot 1kg tubaka kohta. Kõigis EU liikmesriikides ei ole maksimummäära kehtestatud. Näiteks Šveitsis on aktsiismäär tunduvalt madalam kui Eestis ja Hispaanias puudub üldse. Seetõttu on võimalik internetipoodidel sõltuvalt asukohast müüa tubakat tunduvalt soodsamalt, kui see on saadaval Eesti kauplustes.