Nii valmivad Indias, Shantiniketanis nahast käsitöökotid Viirukitöökojas Kathmandus

Nayang käsitööküla Laoses

Laose käsitöötraditsioonis kasutatakse lõnga värvimisel indigotaimi ja muid looduslikke materjale. Kaunis indigo annab sallile sinise tooni, mille sügavus sõltub lõnga leotamisperioodide pikkusest. Pruun värvus saadakse savist ja kollane lilleõitest. Need looduslikud sallid on valmistatud armastuse ja hoolega – hoolitse selle eest sinagi! Soovitame salli pesta käsitsi jaheda veega ning kasutada looduslikke pesuvahendeid.

Kõrval maja perekond valmistab mooruspuu koorest paberit. 
Pärast mitu tundi keetmist tambitakse puukoor haamriga pehmeks. Keedetud ja puhastatud puukoorepuder segatakse veega. Pärast lisatakse kaunistuseks lehti ja lilleõisi. Seejärel tõstetakse raam veest välja ja asetatakse päikese kätte kuivama. 

Timori saare ehedad trummid ja tähendusrikad kangad Agra lubjakivist kunst Nepali rätsepad Bali puutöö - maskid, kassid ja djembe trummid Jaava kivikujud Hiina kivitehases

Myanmar, ehk Birma lakitehnika
ja Bagani kultuur on omavahel läbipõimunud. Bagan oma tuhandete iidsete templitega on tasandik Myanmari keskosas Mandalay piirkonnas. Iidsetel aegadel kuulusid lakitehnikas esemed vaid kuninglikule perele. Käsitöö valmistamisega tegelesid piirkonna oskuslikumad meistrid. Täna, tänu Jaapani ja Bagani koostööle, hoitakse lakitehnika traditsiooni elus 572 elanikuga Lääne-Paw Saw külas, kus on käsitööoskusi põlvest-põlve edasi antud. Bagani lakitehnikas esemed on kerged, tugevad ja kaunid.
Kuidas valmib?
Bambus lõigatakse õhukesteks laastudeks ja punutakse ilma liimi kasutamata konkreetseks esemeks. Ese kaetakse värnitsa-mürgipuu vaiguga ja kuivatatakse niiskes keldris ühe nädala. Värnitsa-mürgipuu vaik on värvuselt must. Hea kleepuvuse tõttu annab vaiku pärast kuivatamist hästi töödelda. Järgmises etapis lisatakse kiht tuha ja vaigu segust, millel lastakse taas kuivada. Seejärel lisatakse kiht savipulbri ja vaigu segust, lastakse kuivada, lihvitakse ja kaetakse taas vaiguga. Erinevaid vaigukihte lisatakse kõrge kvaliteedi saamiseks kuni seitse korda. Pärast kuivamist antakse esemele peenem lihv tiikpuu söest peenestatud pulbriga, mis muudab objekti pinna matiks. Nüüd graveeritakse esimesed mustrid, mis kaetakse ookri ning vaigu seguga. Pärast nädalat kuivamist pestakse esemelt suurem värvikiht, ainult graveeritud muster jääb värviline. Ese kaetakse akaatsiapuu vaiguga, mis kinnitab esimese värvikihi. Seejärel graveeritakse järgmine muster, mis värvitakse puumahla ning rohelise värvimulla seguga. Sama korratakse kollase mustri saamiseks. Lõpuks poleeritakse ese kivistunud puidu ülipeene pulbriga. Kõrgema kvaliteediga toodetel on kõik värvikihid lisatud kaks korda. Ühe toote valmimine võib aega võtta mitu kuud. Selliselt, läbi peene ja suure töö, valmibki see ainulaadne ese.
Peale graveeringute kaunistatakse lakitehnikat veel ka munakoortest mosaiigiga, erksates värvides maalingute ja peenete bambuspunutistega