Bambustorud saad osta Universaal Universumi hulgilaost Pärnu mnt. 238-3, 11624 Tallinn (ladu 27-28) Järve keskuse taga või https://www.osta.ee/universaal-universum
Suurema ostu puhul kehtivad hulgihinnad. 
Rohkem infot: kauplus@eksootika.ee või telefonil 6010816

Kohe-kohe on algamas uus aiandushooaeg ja kindlasti keerlevad ka sinu mõtted juba selle ümber, millise põneva projektiga oma aeda veelgi mõnusamaks muuta. Kas unistad äkki hubasest lehtlast või mõtled veranda privaatsemaks muutmisest või otsid uusi põnevaid ideid aiavalgustite jaoks?
Meil on sulle selleks pakkuda õige materjal!


Bambus on kiiresti taastuv ja kvaliteetne tooraine. Paljude omaduste poolest on bambus võrdne lehtpuudega ja vastupidavuselt on see isegi puidust parem -- nii peab see ka väga hästi vastu Eesti ilmaoludes. Tänu oma seest õõnsatele lülidele, on bambus väga kerge ja elastne.
Aasias peetakse bambust sageli "vaese mehe puuks". Euroopas seevastu on bambus hinnas eksklusiivse sisustusmaterjalina. Bambus on üks tähtsamaid ja mitmekülgsemaid ehitusmaterjale maailmas. Selle kasutusala ulatub maja- ja mööbliehitusest tehniliste konstruktsioonideni nagu näiteks sillad.
Sõltuvalt kasutusotstarbest lõigatakse bambusroogu ka ribadeks (mis vähendab ka pragude teket) ning lihvitakse või töödeldakse pinda teistmoodi. Nii valmivad nt bambusspoon ja -parkett.
Meie valikus on kahte sorti bambust - Bali saare hiidbambus ja Jaava saare põletatud Tali bambus.
Dendrocalamus asper (spargel-puisbambus), tuntud ka kui hiidbambus või draakonbambus, kasvab 15-20 m kõrguseks ja 8-15 cm jämeduseks, kahe sõlme vaheline pikkus on 25-60 cm. Seda bambusliiki peetakse eriti kvaliteetseks materjaliks ja seetõttu on see kallim Jaava saare põletatud Tali bambusest. Hiidbambust on traditsiooniliselt kasutatud raskete konstruktsioonide ehitusel, kuna see on eriti suure läbimõõdu ja sirge kasvuga. Kasvades on torud hallikasrohelised, kuivades muutuvad aga helebeežiks.
Gigantochloa apus, tuntud ka kui Tali Bambus (Tali bamboo), String Bamboo või Pring Tali, on Kagu-Aasiast pärit tugev troopiline bambus, mis kasvab 8-22 m kõrguseks ja 4-13 cm jämeduseks. Torud on noorelt erkrohelised või kollakasrohelised, kuivades muutuvad kollakas-beežiks. Meie müüdav põletatud Tali bambus koosneb veidi kõveralt kasvanud torudest, mis on seetõttu tule kohal sirgeks painutatud ja nii saanud oma dekoratiivse laigulise mustri.
Tali bambus on Jaava saare majanduslikult kõige olulisem bambus, eriti käsitöö- ja mööblitööstuses. Torusid kasutatakse laialdaselt katusekatete, tellingute, seinte, tarade jms ehitamisel. Indoneesias kutsutakse seda bambust Bambu Tali-ks ("Tali" tähendab nööri), kuna see on suurepärane materjal sidumiseks sobivate tugevate ribade valmistamiseks.