GUA SHA massaaži kaabits roheline aventuriin
Gua Sha-d on traditsioonilises hiina meditsiinis kasutatud juba aastasadu. Poolvääriskivist südamekujulist kaabitsat valmistati algselt jadeiidist, tänapäeval valmistatakse Gua Sha-d paljudest erinevatest poolvääriskividest ja kristallidest. Sõna Gua Sha otsene tõlge tähendab GUA - vajutamist või silitamist ja SHA - punetust.
Ravimassaaži käigus lihased lõdvestuvad, energia vabaneb ja paistetused vähenevad. See parandab vereringet ja aktiveerib ainevahetust. Gua sha aitab väljutada toksiine, et hapnik ja toitained saaksid kogu kehas vabamalt voolata. Massaaž leevendab pingeid, peavalu ja lõualuuspasme. Nahk muutub siledamaks, säravamaks ja tervemaks. Massaažis kasutatud surve nahale saadab organismi signaali uue kollageeni tootmiseks.
Kuidas Gua Sha kasutada?
Enne massaaži tuleks nahk kindlasti vee või õliga ette valmistada, ideaalis kasutage Gua Sha-d duši all. Ärge hõõruge kiviga kuiva nahka! Silitage kivi lameda küljega nägu ja vähendage sedasi punetusi ja turseid, nahk rahuneb ja lõdvestub. Seejärel hõõruge kivi kumera poolega lühikeste liigutuste ja kerge survega üle naha. Liigutage massaažikivi alati ühes suunas, ja mitte kunagi edasi-tagasi. Liigutage kivi mööda kaela alla, mitte üles.
Erilist tähelepanu pöörake silmaümbrusele. Pinguldava efekti saavutamiseks masseerige nägu horisontaalsete liigutustega. Ka kulmude vahel tekkinud pingetest saab Gua Sha-ga masseerides edukalt vabaneda. Lihaste turse vähendamiseks masseeri esmalt kerge, seejärel tugeva survega. Silitage Gua Sha kiviga otsaesist alt ülesse ja läbi juuste, see tehnika stimuleerib juuste kasvu ja tagab parema une. Massaažil enne magamaminekut on mõnusalt rahustav toime.
Pärast hooldust võib nahk kergelt punetada, see on hea märk ja näitab paranenud verevarustust.