Mala (palvehelmed) Rudrakša 9 mm

6,00 €
  • Päritolu: Bali
Palvehelmed - Mis ja milleks?
Palvehelmeid kasutavad rituaalsete palvetoimingute juures mitmed rahvad ja kultuurid üle maailma. Need on levinud nii hinduistlikutes, budistlikes, kristluse ja ka islami traditsioonides, seega on oma olemuselt väga universaalsed religioossed ja spirituaalsed esemed. Aafrikast on leitud helmeridu, mis ulatuvad 10 000 eKr tagusesse aega Maal.
Sõna bead ehk helmes tuleneb vanast ingliskeelsest sõnast bede, mis tähendab palvetama. Arenenud ja mõtleva inimese jaoks on alati eksisteerinud Jumal, kõrgeim vägi või looja, mis maailma koos hoiab. Ka tänapäeva psühholoogia ei eita palve mõju ja tugevust inimese hinge ja mõistuse tervendamisel. „Küsi ja sulle antakse,“ ütleb piiblisõna.
Kuna meie toome palvehelmeid hinduistlike ja budistlike traditsioonidega maadest, siis need koosnevad enamasti 108-st helmest, kuna seda arvu peetakse pühaks. Palvehelmeid võib kanda ka kaelas, aga üldiselt on palvetamise ajal kombeks helmeid ühekaupa näppude vahel puudutada. Selle tegevuse ajal edastatakse vaikselt või valjusti tänulikkust universumisse ja esitatakse oma palved.

Lisa ostukorvi